Author:
niedziela, Listopad 18th, 2012
Category: Włosy

Nie ma raczej kobiety, która nie głowiła się jaka będzie dla niej odpowiednia metoda na dbanie o włosy. To pytanie ma jeszcze większy sens w sytuacji, kiedy swoje włosy poddajemy takim zabiegom jak lakierowanie, farbowanie, prostowanie oraz kręcenie. Każdy z tych zabiegów wpływa na dłuższą metę destrukcyjnie na strukturę włosów. W ich wyniku włosy w krótkim czasie mogą stać się połamane, kruche i z rozdwojonymi końcówkami. Dodatkowo bardzo negatywny wpływ na stan włosów może mieć zła dieta, stres, warunki pogodowe, a także zmienna gospodarka hormonalna. Na całe szczęście na te wszystkie czyhające na włosy zagrożenia jest obecnych bardzo dużo preparatów służących do ich pielęgnacji. Te proponowane prze pracowników salonów fryzjerskich ssą oczywiście skuteczne, lecz mają dwie wady tj. należą one do chemicznych preparatów oraz mają one odstraszające większość pań ceny. Na przeciw dość niechętnie korzystających z nich klientek wychodzą o wiele bardziej naturalne kosmetyki i kuracje do włosów.

Nim jednak ochoczo rzucimy się na ekologiczne preparaty warto odrobinę poznać zasady ich używania. Do najczęstszych przypadłości, które przytrafiają się włosom to wysuszanie oraz przetłuszczanie się. W wyniku złej gospodarki hormonalne skóra na głowie produkuje większe ilości łoju, a to powoduje przetłuszczanie się włosów. Może również wystąpić na naszej głowie i przeciwstawna sytuacja, czyli braki w tworzeniu się łoju, co przyczynia się do wysuszenia. Chcąc uniknąć tego rodzaju dolegliwości przede wszystkim zadbać o odpowiednia dietę. Jest to ważne, ponieważ samych uszkodzeń włosów nie jesteśmy w żaden sposób uniknąć, a jedynie wpłynąć na ich wygląd. Równie ważne, co dieta jest też odpowiednie mycie głowy. Nieprawidłowo dobrany szampon może wiele niepożądanych działań. Ideałem jeśli możemy sami przygotować sobie szampon, a wbrew pozorem jest to bardzo łatwe. Nasz domowej roboty szampon może być używany do wszystkich typów włosów. Składniki do jego produkcji możemy dostać w sklepach zielarskich, a przepisów jest całe mnóstwo w sieci.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.