Author:
poniedziałek, Luty 20th, 2012
Category: Moda Tags: , ,

Z każdymi zakupami jest tak samo. Jeśli idziemy do warzywniaka czy supermarketu, to aby nie wydawać za dużo pieniędzy oraz nie zapomnieć o czymś, co jest nam właśnie akurat bardzo potrzebne musimy zrobić sobie listę zakupów. Jest to rzecz bardzo pomocna, ponieważ pozawala nam w bardzo rozsądny i zracjonalizowany sposób wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze, a tym samym także chroni nas przed zadłużaniem się i popadaniem w wielkie kłopoty finansowe. By ich uniknąć wystarczy zawsze przemyśleć, jaki właściwie mamy budżet oraz ile pieniędzy możemy na co wydać. Jeśli będziemy w taki sposób podchodzić do sprawy, to na pewno odniesiemy na tym polu bardzo duży sukces i będziemy mogli być z siebie zadowoleni. Kłopot pojawia się, kiedy idziemy na zakupy do sklepu z ubraniami i stajemy przed dylematem – co tu kupić? Jeśli coś nam tylko wpada w oko, łapiemy tę rzecz i biegniemy do przymierzalni. Potem uruchomiamy swoje zapasy gotówki i już jesteśmy gotowi na to, by wydać pieniądze odłożone na prezent oraz gotówkę z kart debetowej lub kredytowej.

Dla chwili przyjemności czasami potrafimy tak zaszaleć, że nawet nie mamy pojęcia, kiedy zbankrutowaliśmy. Jest to bardzo niedobra sytuacja, dlatego powinniśmy sobie zawsze powiedzieć: stop! Często jest nam bardzo trudno zrobić listę zakupów, która będzie uwzględniała ubrania. Ale przecież zanim pójdziemy do sklepu, to zazwyczaj wiemy, czego potrzebujemy. To nam może pomóc podjąć decyzję, która będzie bardzo dobra dla naszego portfela. Jeśli nie będziemy naprawdę zdecydowani na kupno spodnia,. Podkoszulka czy swetra, to będziemy ładować do swojego koszyka co tylko nam wpadnie do ręki. Jednak nie jest to najlepsza metoda na zakupy, szczególnie te odzieżowe. Po co bowiem kupować coś, co nam się potem w ogóle nie przyda? Jeśli mamy kłopot z utrzymaniem gotówki przy sobie, kiedy idziemy za zakupy, to warto zabrać ze sobą kogoś znajomego, kto lubi oszczędzać i racjonalnie potrafi zarządzać finansami. Taka osoba na pewno nam powiem, co jej zdaniem jest nam po prostu niepotrzebne, a co możemy kupić za dużo niższą cenę w innym sklepie.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply