Author:
poniedziałek, Lipiec 22nd, 2013
Category: Zdrowy wygląd

wl2Jeśli chcesz mięć piękne, zadbane włosy, musisz zacząć o nie dbać z pewną dozą uwagi. Przede wszystkim twoje włosy powinny być chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi: przed wiatrem, słońcem, chłodnym powietrzem. Jeśli twoje włosy są długie, musisz zadbać o to, aby w czasie nocy były one owinięte w szczelny koczek zrobiony z bawełnianego materiału. Włosy ocierające się w nocy o poduszkę niestety ulegają uszkodzeniom mechanicznym i szybciej się niszczą, dlatego tak ważne jest niepozostawianie ich luzem w czasie nocy.

Należy także w odpowiedni sposób suszyć włosy – należy unikać przesuszania końcówek i sprawiać, aby sam proces suszenia był jak najkrótszy. Nie należy wystawiać włosów na działanie suchego powietrza z suszarki. Należy także w odpowiedni sposób modelować swoje włosy – wszelkie procesy modelowania powinny być przeprowadzane na sucho, kiedy włosy nie mają już w sobie zbyt wiele wilgoci. Warto zmywać wszelkie pianki do włosów i inne substancje utrwalające fryzurę natychmiast kiedy efekt ich działania przestaje być potrzebny.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.