Author:
piątek, Maj 10th, 2013
Category: Zdrowy wygląd

wl16Mycie włosów wydaje się czynnością banalną oraz taką, którą potrafi wykonać niemal każdy. Jednakże w praktyce wcale tak nie jest – mycie włosów musi zostać przeprowadzone z głową, w przeciwnym wypadku będziemy często niszczyć nasze włosy lub je osłabiać poprzez stosowanie nieprawidłowych zabiegów. Mycie włosów zazwyczaj nas odpręża. Usuwamy kurz, pot, a także serum, które jest wytwarzane przez nasze gruczoły łojowe. Dopiero po umyciu włosów należy wklepywać w nie odzywki i maseczki.

Odpowiednio umyte włosy to włosy, które łatwiej wchłaniają substancje odżywcze, mniej łatwo się łamią i są bardziej odporne na zniszczenia. Włosy należy myć bardzo często, wtedy nabierają energii. Nie warto chodzić w przetłuszczonych włosach. Wtedy niestety doprowadzamy do tego, że więcej ich wypada. Podczas mycia włosów należy uważać aby ustawiać sobie odpowiednią temperaturę wody – woda zbyt gorąca będzie działała niekorzystnie na nasze włosy – skóra głowy będzie nam się przetłuszczała znacznie szybciej, włosy stracą swój naturalny połysk.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.