Author:
sobota, Styczeń 12th, 2013
Category: Porady

Trądzik jest poważnym zmartwieniem wielu osób, głównie tych w młodym wieku. Problem ten często przyczynia się do wielu negatywnych skutków w naszym życiu prywatnym i zawodowym. Przede wszystkim obniża naszą pewność siebie, sprawiając, że czujemy się mniej atrakcyjni.

Wielu z nas wydaje się że jest to problem nie do rozwiązania, jednakże istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwolą nam rozprawić się z tym jakże krępującym problemem. Nie musimy przy tym koniecznie korzystać z kosztownych usług profesjonalistów. Przed wydaniem dużych pieniędzy na specjalne środki warto spróbować wykorzystać domowe metody walki z trądzikiem. Bardzo skuteczna jest maseczka drożdżowa. Należy przygotować gęstą papkę z dwóch łyżek drożdży i odrobiny mleka, a następnie nałożyć na twarz na dwadzieścia minut, po czym dokładnie spłukać wodą. Polecane jest również picie ciepłego mleka z rozpuszczonymi w nim drożdżami. Jeśli posiadamy w domu aloes to także możemy wykorzystać go do poprawy stanu cery. Przemywanie twarzy sokiem z aloesu pomoże pozbyć się pryszczy. Kolejną metodą – z resztą bardzo skuteczną w walce z nimi jest soda oczyszczona. Niewielką jej ilość należy zmieszać z odrobiną wody, a następnie nałożyć na kilka minut na poszczególne krostki. Można również wykorzystać ją w inny, równie skuteczny sposób. Łyżeczkę sody wsypujemy do połowy szklanki wody i po wymieszaniu przemywamy takim roztworem twarz przy pomocy wacika. Skuteczna jest również maseczka ze skrobi ziemniaczanej. Dwie łyżki skrobi należy wymieszać z jedną trzecią szklanki wody, po czym nałożyć na twarz na dwadzieścia minut. Stan cery poprawi też bardzo szybko codzienne picie herbatki z bratka polnego.

Oczywiście metody te nie u wszystkich osób wykazują taką samą skuteczność. Ich bardzo dużą zaletą jest jednak to, iż są bardzo tanie i stosowane z dużym powodzeniem od wielu pokoleń. Z tych też powodów wydaje się, że warto chociażby spróbować i przekonać się w dosłownym tego słowa znaczeniu „na własnej skórze”.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.