Author:
wtorek, Marzec 12th, 2013
Category: Włosy

Codziennie stosując szampony do włosów raczej nie zastanawiamy się nad ich możliwymi negatywnymi skórkami dla naszej skóry i włosów. Najczęściej będąc w drogerii sugerujemy się zapachem, wyglądem opakowania czy też jego ceną. Niestety zapominamy o bardzo ważnym aspekcie, a mianowicie o składnikach z jakich wyprodukowano dany szampon. Większość osób wychodzi z założenia, że ma on umyć włosy i tu kończy się jego rola. Niestety jest to bardzo zgubne myślenie, ponieważ wchodzące w skład większości kosmetyków do mycia głowy silikony oraz parabeny maja destrukcyjny wpływ na strukturę włosów.

Oczywiście tuz po wyjściu z łazienki nikt nie mas takich myśli, bo wtedy dają one nam złudne wrażenie zdrowych włosów. Dzieje się to dlatego, że silikony mają za zadanie wypełniać uszkodzenia we włosach, co powoduje włosy wyglądają na zadbane. Tak naprawdę jest to jednak tylko efekt wizualny, ponieważ naprawdę nie robią one dla włosów właściwie nic pożytecznego. Z kolei drugi składnik, czyli parabeny to substancja konserwująca mająca utrzymywać trwałość kosmetyku do użytku. Niestety działanie parabenów na organizm ludzki jest szkodliwe i mogą one przyczyniać się do powstawania guzów rakowych. Z tego też powodu zamiast niszczyć sobie zdrowie warto rozejrzeć się po pułkach drogerii lub apteki i poszukać alternatyw. Dlatego dobrym rozwiązaniem wydają się tutaj kosmetyki na bazie roślin nie mające w swoim składzie szkodliwych dla zdrowia substancji. Szampony produkowane z roślin są znacznie delikatniejsze, ale również świetnie radzą sobie z pielęgnacją naszych włosów i skóry na głowie. Szampony tego typu dodatkowo nie oblepiają naszych włosów silikonami, lecz z tego względu po umyciu włosy mogą sprawiać wrażenie matowych. Zalet i pozytywnych aspektów stosowania do pielęgnacji włosów naturalnych szamponów jest jednak znacznie więcej. Korzystając regularnie z szamponów z ekstraktami roślin nasze włosy szybciej się odbudowują i znacznie lepiej reagują na składniki zawarte w tych szamponach. Warto zatem zapamiętać sobie, że właściwa pielęgnacja naszych włosów to przede wszystkim prawidłowo dobrany szampon.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.