Author:
czwartek, Czerwiec 05th, 2014
Category: Zdrowy wygląd

1Wiele osób zastępuje niektóre kosmetyki kupowane w drogeriach preparatami domowej produkcji. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że ma się pewność odnośnie składu takich kosmetyków. Poza tym ich przygotowania jest tanie, a większość potrzebnych składników odnaleźć można w każdej domowej kuchni. Dostępnych jest na przykład wiele receptur, które pozwalają przygotować preparaty pomocne w walce z trądzikiem. Popularnym sposobem jest maseczka drożdżowa.

Do jej wykonania wystarczy łyżka drożdży oraz kilka kropel mleka, które pozwolą nadać odpowiednią konsystencję. Maseczkę taką nakłada się na twarz na piętnaście minut, a następnie zmywa wodą. Bardzo pomocne okazuje się również przecieranie twarzy sokiem z aloesu, dlatego warto hodować tę roślinę w swoim domu. W przypadku cery suchej warto zastosować na przykład maseczkę jogurtową. W celu jej przygotowania należy zmieszać 2- 3 łyżki jogurtu naturalnego z łyżeczką miodu. Po kilkunastu minutach należy zmyć ją z twarzy. Bardzo często do produkcji domowych kosmetyków wykorzystuje się również różnego rodzaju zioła. Dobrze jest zapoznać się z przepisami na tego typu produkty, wykorzystując na przykład artykułu dostępne na stronach internetowych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.