Author:
poniedziałek, Listopad 12th, 2012
Category: Włosy

Odpowiednia pielęgnacja włosów wcale nie musi się wiązać z szeregiem zabiegów u fryzjera, co niektórym może się tak właśnie kojarzyć. Jeśli nie będziesz stale odwiedzać fryzjerki to nasze włosy będą zaniedbane, co bardzo często wmawiają nam czasopisma, znajomi, a także fryzjerzy próbują wmawiać to swoim klientkom, które przyjdą z racji tego po raz kolejny. Nic bardziej mylnego! Paradoksalnie odwiedziny u fryzjera mogą skończyć się dla naszych włosów katastrofalnie, a w najlepszym przypadku nie zrobią z naszymi włosami niczego, a pieniądze wyrzucimy po prostu w błoto. Nie ma nic przyjemniejszego i skuteczniejszego niż pielęgnacja włosów w domowym zaciszu. Zauważmy przede wszystkim, że produkty, które zakupimy dla naszych włosów to dobrze wydane pieniądze, gdyż u fryzjera otrzymujemy tylko jeden zabieg z jednorazową ilością produktu. W domu wszelkie jedwabie, odżywki, maski itp. wykorzystujemy kiedy i ile tylko chcemy. Nie oszukujmy się, ale żaden jednorazowy zabieg na włosy cudów nam nie zdziała! Tu potrzebna jest systematyczność.

Warto zainwestować w markowe produkty do włosów i stosować je regularnie, a wtedy na efekty długo czekać nie będziemy. Jeśli stawiamy na dbanie o włosy równa się to absolutnie z odstawieniem prostownicy, lokówki czy suszarki! Na to nie ma miejsca przy odpowiedniej pielęgnacji. Do mycia włosów powinno się zaopatrzyć w naturalne szampony z pokrzywy, rumianku, nagietka itp. Po umyciu włosów nakładamy maskę lub odżywkę, lecz nie robimy tego codziennie, gdyż może doprowadzić do obciążenia włosów oraz do ich uodpornienia się na tego rodzaju specyfiki, a co za tym idzie osłabienia ich działania. Po takim zabiegu należy wysuszyć włosy tylko przy pomocy ręcznika lub pozostawić do wyschnięcia samodzielnego. By nie uszkodzić łusek włosów, spryskujemy jeszcze wilgotne mgiełką ułatwiającą rozczesywanie. Po uczesaniu możemy wetrzeć specyfik do układania lub utrwalania fryzury. Dla włosów długich najlepsze są wszelkie jedwabie, które nakładamy na suche włosy w niewielkiej ilości. Włosy będą błyszczące, nawilżone i sprężyste.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.