Author:
środa, Październik 10th, 2012
Category: Włosy

Wiele spośród współczesnych kobiet skarży się na matowe, pozbawione blasku, szybko łamiące się i zniszczone włosy. Często również zmagają się one z wypadającymi włosami oraz problemem rozdwojonych końcówek. Istnieje jednak wspaniały sposób na rozwiązanie wszystkich powyżej wymienionych problemów – jest nim olejowanie włosów! Zabieg ten poprawia wyraźnie ich wygląd, zapewniając wspaniałe nawilżenie, odżywienie, a także ich szybką regenerację i nadanie im sprężystości.

Olejowanie włosów nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem. Wszystko polega jedynie na tym, aby nanieść olej na włosy, lub na ich końcówki. Możemy wybierać z szerokiej gamy olejów, przy czym poleca się przede wszystkim oleje kokosowe, rycynowe, migdałowe, a także powstałe na bazie oliwy z oliwek. Po nałożeniu oleju na głowę należy rozpocząć delikatny masaż, po uprzednim założeniu na głowę folowiego czepku i ręcznika. Olej nakładać powinno się od jednej do trzech godzin przed myciem włosów. Zabieg ten nie powinno się wykonywać jednak maksymalnie dwa razy w tygodniu, bowiem w przeciwnym razie możemy doprowadzić do przeolejowania włosów. Zabieg ten wykonywany z przestrzeganiem powyższych zasad, przyniesie włosom wiele korzyści, z pośród których wymienia się najczęściej wzmocnienie włosów, ich regeneracja, nawilżenie, uzyskanie połysku i miękkości, otrzymanie efektu łatwiejszego rozczesywania i układania włosów. Będą one również lepiej odżywione i mniej narażone na wpływ wszelkich negatywnych czynników zewnętrznych, które bardzo szybko niszczą włosy. Po dokonaniu pełnej kuracji olejowania włosów przychodzi kolej na ich dokładne zmycie. Powinno się tego dokonywać za pomocą ciepłej wody, a następnie co najmniej jednokrotnym raz należy umyć włosy szamponem. Powinno się również nakładać po zabiegu maskę dowilżającą i unikać wysuszania włosów suszarką i nie przeciążania ich zbytnio środkami do stylizacji. Przestrzeganie tych zasad pozwoli uzyskać trwały efekt i olejowanie włosów przyniesie nam wiele korzyści.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.