Author:
wtorek, Luty 05th, 2013
Category: Kosmetyki

Mówienie o SPA i korzystanie z niego robi ostatnimi czasy prawdziwą furorę! Wszędzie można usłyszeć o zbawienny działaniu tego typu sposobu wypoczynku, jednak czym właściwie powinno charakteryzować się SPA z prawdziwego zdarzenia wiedzą tylko niektórzy spośród nas. Taka sytuacja sprzyja niestety częstemu nadużywania tego słowa i oferowania przez różne firmy usług SPA, które są nimi tylko z nazwy, a tak naprawdę proponują jedynie zwykłe usługi pielęgnacyjne. Co zatem kryje się za tym magicznym słowem?

Słowo SPA pochodzi z dużym prawdopodobieństwem od wyrażenia „Sanus per aquam”, które w tłumaczeniu z łaciny na język polski oznacza zdrowie przez wodę. Nazwa SPA nawiązuje również do belgijskiego miasta o tej samej nazwie, które oferowało turystom dbanie o swe zdrowie poprzez korzystanie z licznych źródeł leczniczych.

Współczesny człowiek w ciągłym swym zabieganiu potrzebuje od czasu do czasu chwili wytchnienia. Dzięki zabiegom oferowanym przez ośrodki SPA może oderwać się od trudów dna codziennego i doskonale zrelaksować zarówno swoje ciało, jak i umysł. Lecznicze właściwości wody zapewniają nam wspaniały środek zapobiegawczy przeciwko wielu powszechnych dzisiaj chorób cywilizacyjnych. Przede wszystkim dzieje się tak ze względu na wspaniałe właściwości antystresowe odprężające jakie wiąże się z poddawaniem się zabiegom wodnym. Nic lepszego zatem nie możemy podarować naszemu organizmowi po wyczerpującym okresie ciężkiej pracy.

Ośrodki SPA oferują swoim klientom wiele różnorodnych zabiegów. Czym bardziej różnorodna oferta, tym zainteresowanie klientów jest większe. Możemy zatem często korzystać z kąpieli w saunie, masarzy wodnych, kąpieli błotnych, czy zabiegów wodnych dodatkiem mleka czy miodu. Często ośrodki SPA poszerzają swoją ofertę również o różnorodne zabiegi kosmetyczne z pośród których najczęściej klienci mogą wybrać zabiegi peelingowe, manicue czy też pedicure. Przybywając do ośrodka SPA nie będziemy się zatem nudzić, a jeżeli wybierzemy odpowiedni, prowadzony w profesjonalny sposób ośrodek zapewnimy sobie możliwość szybkiego i jakże odprężającego wypoczynku.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.