Author:
sobota, Styczeń 19th, 2013
Category: Porady

Jeszcze dwie dekady temu korzystanie z usług profesjonalnych kosmetyczek było bardzo mało popularne w naszym społeczeństwie. Od pewnego czasu, głównie ze względu na to, że kobiety zaczęły przykładać znacznie większą wagę do regularnego wpływania na swój wygląd zewnętrzny, usługi kosmetyczne znacznie zyskały na znaczeniu. Kosmetyczka przede wszystkim trudni się w zapewnianiu pielęgnacji i przyozdabiania poszczególnych elementów ciała, przede wszystkim jednak twarzy. Wachlarz zabiegów, które wykonuje dziś znająca dobrze swój fach kosmetyczka jest bardzo szeroki, co zapewnia klientkom (a czasami również klientom) możliwość realizacji swoich najbardziej wymyślnych pragnień. Można zatem odbyć zabiegi manicure, pedicure, przejść procesy depilacji czy też modnego ostatnio piercingu. Na skutek wzrastających ciągle wymagań, jakich oczekuje się od dobrych kosmetyczek, prestiż tego zawodu systematycznie wzrasta. Kosmetyczka jest często osobom, która ukończyła studia na kierunku kosmetologia, które wyposażyły ją w wszechstronną wiedzę nie tylko zakresu zabiegów kosmetycznych, lecz także procesów fizjologicznych, wiedzy chirurgicznej, anatomii człowieka, a także jego psychiki. Przed kosmetyczką stoi jednak konieczność ciągłego dokształcania się, bowiem pojawianie się ciągle nowych metod nie pozwala na zastój w tym zawodzie. Zawód ten nie należy bez wątpienia do najprostszych.

Kosmetyczka jest narażona na stres związany z negatywnymi reakcjami niezadowolonych klientów (nawet w przypadku dobrze wykonanej pracy). Potrzebna jest zatem spora doza wyczucia i zrozumienia, kosmetyczka powinna posiadać wysoko rozwinięte umiejętności miękkie. Do podstawowych obowiązków zawodowej kosmetyczki należy przede wszystkim dokonywanie depilacji, pielęgnacji rąk i stóp oraz paznokci, upiększanie ciała, służenie klientom radom w zakresie dbania o urodę, upiększanie skóry, a także polecanie klientom skutecznych kosmetyków. Wymieniona lista nie wyczerpuje jednak listy zadań, które stoją przed profesjonalną kosmetyczką, praca ta wymaga zatem sporo wysiłku i aby ją wykonywać należy posiadać do tego odpowiednie predyspozycje.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.