Author:
poniedziałek, Marzec 18th, 2013
Category: Nasze piękno

SPA to absolutnie najprzyjemniejsza sprawa dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Coś takiego możemy sobie sprawić w profesjonalnych gabinetach, lub w domu. W gabinetach ceny tego typu przyjemności są czasem naprawdę bardzo wysokie w zależności jeszcze od tego ile i jakie zabiegi sobie zażyczymy. Zabiegów jest mnóstwo miedzy innymi; pielęgnacja szyi, dekoltu oraz twarzy (wszelkiego rodzaju maseczki i masaże), pielęgnacja okolic oczu. Zabiegi na ciało specjalnymi urządzeniami w tym masaże także tradycyjne oraz maski na ciało. Pielęgnacja dłoni i stóp, depilacja czy sauna. To wszystko i jeszcze więcej znajdziemy w porządnych gabinetach kosmetycznych. Jednak nie każdego stać na takie przyjemności, a jak wiadomo zabiegi nie mają sensu, jeżeli będą tylko jednorazowe. W takim wypadku połowę z tych czynności jesteśmy w stanie wykonać w domowym zaciszu, a efekty będą zupełnie takie same pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odpowiednie kosmetyki do tego celu.

Do masażu ciała wystarczy aromatyczna oliwka, do pielęgnacji szyi, twarzy i dekoltu potrzeba bardziej zróżnicowanych preparatów, które jednak bez problemu znajdziemy w dobrych sklepach. Przede wszystkim odpowiednio dobrane do cery maseczki, które nakładamy przy okazji na skórę szyi i dekoltu. Takie zabiegi wykonujemy tylko raz w tygodniu! Skóra nie może być złuszczana maskami częściej, gdyż nie zdąży się zregenerować i odnowić, a zamiast efektów odmłodzenia i poprawy kondycji skóry, podrażnimy ją. Okolice oczu powinno pielęgnować się codziennie odpowiednimi specyfikami (świetliki, kremy pod oczy itp), zatem jednorazowa pielęgnacja w salonie SPA po prostu i tak nic by nie dała. Jeśli chodzi o depilację nóg i okolic bikini, również można spokojnie wykonać taki zabieg plastrami z woskiem w domu, jednak trzeba odpowiednio zadbać po zabiegu o skórę, by nie wystąpiły podrażnienia bardzo trudne niekiedy do wygojenia. Należy też zwrócić uwagę na wrastające włoski, jeśli ma się do tego skłonności lepiej zrezygnować z depilacji i golić nogi tradycyjną maszynką i pianką lub żelem do tego przeznaczonym. Dłonie i stopy należy pielęgnować odpowiednimi kremami codziennie tuż po kąpieli i osuszeniu tych miejsc, gdyż nawilżona skóra lepiej wchłania specyfiki.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.