Author:
poniedziałek, Listopad 05th, 2012
Category: Porady

Zima ma się już ku końcowi i warto z tego powodu zregenerować swoje ciało po tym mroźnym czasie. Jak zapewne większość z nas wie, że w tym czasie naszej cerze zagrażają głównie gwałtowne skoki temperatur, wiatr oraz suche powietrze. Tego rodzaju czynniki mają negatywny wpływ nie tylko na ej wygląd, ale również obniżają jej mechanizmy obronne. W wyniku tych czynników nasza skóra traci swoje największe walory i staje się ziemista, podrażniona oraz zaczerwieniona. Bez względu na rodzaj naszej skóry należy w tym okresie zapewnić jej kompleksową ochronę i pielęgnację. Przede wszystkim powinniśmy zastosować zabiegi kosmetyczne mające na celu ją zregenerować oraz wzmocnić. Najważniejszym aspektem podczas pielęgnacji jest oczywiście regularność. Dotyczy to dostarczanie naszej skórze wszelkich aktywnych składników, które zawarte są w kosmetykach dostosowanych do naszej cery. Panie powinny również pamiętać o demakijażu oraz tonizacji.

Dodatkowo w domowych warunkach można przeprowadzić też peelingi mające złuszczyć obumarły naskórek, co pozwoli lepiej działać innym kosmetykom. Tuż przed zbliżającą się wiosną warto też odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie nawilżyć cerę lub też zregenerować. Kolejnym niezwykle pożądanym zabiegiem kosmetycznym jest peeling kawitacyjny, a w przypadku zanieczyszczonej cery zalecane jest jej dokładne oczyszczenie. Skóra ze skłonnościami do zaczerwienień z ulgą przyjmie wzmacniające naczynia krwionośne jak np. sonoforeza. W okresach panującego jeszcze mrozu nie powinniśmy jeszcze wykonywać takich zabiegów kosmetycznych jak eksfoliacja kwasami i mikrodermabrazja. W czasie niskich temperatur bardzo szkodliwe mogą być również wszelkie zabiegi, gdzie stosuje się laser lub prąd. Tego rodzaju zabiegi kosmetyczne mogą przyczynić się do poważnych uszkodzeń naskórka oraz naczyń krwionośnych. Dlatego też warto z nimi zaczekać na nastanie prawdziwej już wiosny, co korzystnie wpłynie nie tylko na nasze bezpieczeństwo, lecz odniesie swój pożądany efekt upiększający.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.