Author:
poniedziałek, Czerwiec 16th, 2014
Category: Zdrowy wygląd

11Trądzik jest jednym z najczęstszych problemów skórnych. Przypadłość ta dotyka przede wszystkim osób w wieku dojrzewania, jednak często występuje również u ludzi starszych. Zwalczanie trądziku warto zacząć od preparatów domowych, na przykład maseczki drożdżowej albo cebulowej bądź herbatki z bratka polnego. Jeśli te sposoby nie pomogą dobrze jest sięgnąć po leki, jakie można nabyć w aptekach bez recepty. Bardzo pomocna okazuje się na przykład maść bądź pasta cynkowa. Inne skuteczne produkty to Benzacne, Acne Derm czy Anconfan. Warto również poprosić o radę farmaceutę. Jeśli takie preparaty także okażą się nieskuteczne to wskazana jest wizyta u dermatologa, który pomoże w wyborze właściwego środku.

Bardzo ważne jest bowiem to, żeby określić rodzaj trądziku i wybrać takie produkty, jakie skutecznie go eliminują. Można również wybrać się na wizytę do salonu kosmetycznego. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które mają problem z trądzikiem, a także ci, którzy nie mogą pozbyć się pozostałych po nim blizn. Oczywiście bardzo ważne jest również to, żeby zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków, przeznaczonych właśnie do cery trądzikowej. Niektóre środki mogą bowiem przyczyniać się do jego nasilenia.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.