Author:
wtorek, Luty 12th, 2013
Category: Cera i ciało

Jeżeli chcemy zachować skórę przez długi czas w jak najlepszej kondycji i pięknym wyglądzie nie możemy zapomnieć o jej regularnej pielęgnacji. Aby odpowiednio przygotować się to realizacji tego procesu, warto jak najlepiej poznać naszą skór i sposoby w jakie reaguje na różnorodne zewnętrzne zakłócenia. To właśnie skóra jej odpowiedzialna za ich prawidłową, regularną redukcję. Gdyby nie skóra nasz organizm byłby narażony na negatywne skutki działania promieniowania słonecznego, liczne urazy mechaniczne czy też negatywny wpływ osadzających się na skórze drobnoustrojów. Jeżeli skóra jest nieprawidłowo nawilżona, powoduje to szereg negatywnych dla jej zdrowia i wyglądu konsekwencji. Zaczyna się ona szybciej starzeć, pojawiają się coraz częściej zmarszczki, skóra traci swój naturalny kolor i blask. Aby zapobiec tym negatywnych procesom trzeba pamiętać o stosowaniu pomocnych środków wspomagających pielęgnację skóry.

Pozwalają one bowiem na zachowanie właściwej ilości wody wewnątrz naskórka, a co za tym idzie właściwemu nawilżeniu skóry. Pomocne bywa też wykorzystywanie procesu zwanego hydratacją. Poprzez stosowanie kosmetyków o działaniu higroskopijnym będziemy w stanie zapobiec utracie wody z naskórka, przez co będzie ona przez długi czas odpowiednio nawilżona. Trzeba również pamiętać o dostarczaniu skórze odpowiedniej ilości witamin, które pozwolą bardzo dobrze nawilżyć o odżywić naszą skórę. Najbardziej skuteczny efekt można uzyskać stosując preparaty zawierające prowitaminę uzyskanej na bazie witaminy B5. Utracie wody z naskórka sprzyja również witamina E, a także wszystkie witaminy, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Bardzo negatywny wpływ na zdolność skóry do obrony organizmu przed czynnikami z zewnątrz ma częste używanie mydła. Często przyczynia się ono również do szybkiego wysuszania skóry i po jej podrażnienia. Możemy jednak zastąpić tradycyjne mydło innymi znacznie bardziej sprzyjającymi skórze środkami do jej oczyszczania, której Ph sytuuje się na poziomie zbliżonym do naturalnego Ph skóry.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.