Author:
wtorek, Grudzień 18th, 2012
Category: Cera i ciało

Twarz jest wizerunkiem każdego człowieka, dlatego warto zadbać o to, aby wyglądała ona możliwie jak najkorzystniej. Często jednak zdarza się, że pojawiają się na niej nieestetycznie wyglądające blizny, które nabyliśmy poprzez różnorodne zewnętrzne urazy. Skóra bowiem od pierwszych lat naszego życia spełnia funkcję obronną naszych wewnętrznych organów. Mimo, że naskórek charakteryzuje się zdolnością do samoregeneracji (większość uszkodzeń skóry zanika bowiem samoistnie), to istnieją także takie uszkodzenia, które pozostawiają wyraźny trwały ślad na naszej skórze. Pojawiają się wtedy bardzo widoczne na naszej twarzy blizny, które bardzo trudno jest zatuszować. Taki estetyczny defekt wpływa bardzo negatywie na nasze samopoczucie i odbiera nam naszą pewność siebie. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nam chociaż częściowo pozbyć się obecnych na naszej twarzy blizn

Domowe sposoby na blizny

Jeżeli blizny przybierają postać przebarwień, bardzo dobrze sprawdza się zastosowanie olejku z drzewa herbacianego. Regularnie stosowany doskonale oczyszcza on skórę i prowadzi do ej wyraźnego rozjaśnienia. Można również wykorzystać sok z cytryny, który spełnia podobne funkcje. Zapobieganiu zwiększaniu się blizn pomaga także przyjmowanie kapsułek zawierających witaminę. Bardzo łagodzące właściwości, pomocne w zwalczaniu blizn wykazuje również olejek lawendowy. Jeżeli blizny są konsekwencją przebytego wcześniej trądziku, warto zastosować również olejek herbaciany oraz liście mięty, a także zaaplikować sobie maseczkę z zielonego ogórka.

Blizny pooperacyjne

Bardziej skomplikowanym procesem jest jednak usuwanie blizn powstałych na skutek zabiegów operacyjnych. W takim przypadku stosuje się najczęściej preparaty stworzone na bazie naturalnego kolagenu. Blizny, które są obecne na twarzy już od wielu lat można jedynie zmniejszać, usunąć całkowicie ich nie sposób. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku bardzo głębokich blizn, będących konsekwencją oparzeń czy poważnych ran. Jeżeli przydarzyły nam się tak przykre wydarzenia, jedyne co nam zostaje, to dokonanie przeszczepu, skomplikowanej terapii laserowej, albo bardzo kosztownych zabiegów chirurgicznych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.