Author:
piątek, Luty 22nd, 2013
Category: Włosy

Szybko wypadające, podatne na łamliwość włosy są udręką wielu współczesnych kobiet. Istnieje jednak wiele skutecznych metod, które pozwalają w szybkim czasie znacznie wzmocnić włosy. Bardzo ważne dla właściwej pielęgnacji włosów jest zachowanie na odpowiednim poziomie podstawowego składnika naszej skóry zwanego keratyną, która zapewnia włosom dobrą kondycję i sprawia, że fryzura wygląda zawsze zdrowo i pięknie. Keratyna jest naturalnym wytworem ludzkiego naskórka i powstaje ze związków chemicznych, przede wszystkim siarki i azotu. Skóra jednak ze względu na wiele zewnętrznych, niesprzyjających okoliczności jest narażona na ciągłe zmniejszanie się ilości keratyny, dlatego niezbędne jest jej regularne uzupełnianie. Jeżeli zaobserwujemy, że nasze włosy są podatne na szybkie niszczenie i wysuszanie musimy koniecznie o to zadbać. Istnieją dwie drogi, które do tego prowadza, albo zakup odpowiednich preparatów kosmetycznych, lub też domowe sposoby. W pierwszym przypadku doskonale sprawdza się stosowanie maseczki z oleju rycynowego wymieszanego ze spirytusem.

Jak pewnie każda kobieta wie, alkohol szybko wysusza skórę dlatego warto zachować przy tym sporą ostrożność i nie zapominać o odpowiednim nawilżaniu. Innym skutecznym sposobem na wzmocnienie naszych włosów jest również stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych na bazie maseczki miodowej. Nie jest tajemnicą, że miód wchodzi w skład wielu kosmetyków, ze względu na jego wyjątkowo skuteczne działanie wzmacniające. Wcierany w głowę miód trzeba jednak poddać spłukaniu dużą ilością wody, tak aby jego resztki nie pozostały na głowie i możliwe było jego precyzyjne spłukanie. Ostatnią metodą, jaka bardzo często jest stosowana, a o której warto wspomnieć jest korzystanie ze zbawiennego działania żółtka jaj na wzmocnienie włosów. Często podaje się je wymieszaniu z piwem, które jednak jest dodawane w niewielkich ilościach. Tak przygotowana maseczka powinna po nałożeniu pozostać na naszej głowie przez okres trzydziestu minut, po czym należy dokładnie spłukać ją wodą. Głowa powinna być wcześniej okryta, najlepiej miękkim ręcznikiem.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.