Author:
niedziela, Styczeń 06th, 2013
Category: Włosy

Każdy czasem czuje potrzebę dokonania zmian w swoim wyglądzie. Może to być metamorfoza dotycząca stylu ubierania się, przekucie uszu czy utworzeniem nowej fryzury. Często jednak stawiamy na zmianę naszego koloru włosów. Ma to jednakże zarówno liczne swoje wady jak i zalety. W korzystnym w naszego punktu widzenia przebiegu tego zabiegu może się okazać, że nowy kolor będzie pasował do twarzy jeszcze bardziej niż naturalny. Podkreśli doskonale jej rysy, nada wyjątkowego charakteru. Musimy jednak pamiętać o tym, że farba niestety zawsze niszczy włosy. Po kilku zabiegach farbowanie włosów, nie są już one tak zdrowe, jak naturalne. Oczywiście istnieją farby zarówno lepsze, jak i znacznie gorszej jakości. Powinniśmy przede wszystkim wybierać te, które nie zawierają dodatków amoniaku. Lepiej także stosować szampony koloryzujące, aniżeli farby trwałe. Gdy zaistnieje potrzeba kolejnej zmiany wizerunku, łatwiej nam będzie wówczas przeprowadzić zabieg zwany dekoloryzacją. Przed podjęciem decyzji o farbowaniu należy przede wszystkim uświadomić sobie znaczący fakt, że taka forma upiększania naszego wyglądu wiąże się z koniecznością pewnej systematyczności. Powstające po pewnym czasie odrosty wyglądają bowiem bardzo nieestetycznie i nieelegancko. Należy pilnować, aby nie doprowadzić do powstawania ich dużych pasm. Ponadto o włosy farbowane należy szczególnie dbać. Farbowanie niszczy strukturę włosa, w dużym stopniu wysusza go. Możesz te negatywne konsekwencje wyraźnie ograniczyć korzystają ze specjalnych balsamów. Odżywią one wyraźnie i co najważniejsze szybko twoje włosy i pomogą w utrzymaniu ładnego koloru między innymi przeciwdziałając jego wyblaknięciu.

Farbowanie włosów jest więc zabiegiem, który może przyczynić się do znacznej poprawy naszego wizerunku i nadać naszym włosom pięknego, bardzo dobrze dopasowanego do naszej twarzy wyglądu. Trzeba jednak pamiętać o tym. Aby zachowywać opisane powyżej zasady, bowiem włosy są czymś, co wymaga od nas szczególnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest również to, aby salon fryzjerski z którego usług korzystamy był godny zaufania, bowiem nieprofesjonalny fryzjer może poważnie zaszkodzić naszym włosom.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.